Düğün Öncesi yada Düğün Sonrası Fotoğraf Çekimi

 

Hafta içi Düğün Fotoğraf Çekimi

Son yıllarda dış çekime verilen önem gittikçe artmakta… Artık çiftler stüdyo fotoğrafları yerine dış çekim fotoğraflarını tercih ederek sevdiklerine düğün fotoğraflarını daha modern ve daha estetik bir görünümde sunmak istiyorlar. Durum böyle olunca hafta sonu düğün fotoğrafı için gidelen mekanlar son derece kalabalık oluyor ve çiftler rahat bir gün geçiremiyorlar. Düğün günü teleşı ile bir çok poz eksik kalıyor. Belkide o günün stresi olmadan çok daha iyi pozlar verecek olan gelin ve damat stresinde etkisiyle kendilerini kasıyorlar.

Mekan kargaşası olmuyor

Eğer gelin ve damat düğün fotoğraf çekimi hafta içi bir güne bırakırlarsa hem daha rahat bir gün geçirirler hemde birden çok mekan gezilerek İstanbul dekorunu çeşitlendirebilirler. İster düğün öncesinde isterseniz düğün sonrasına erteleyebileceğiniz dış mekan düğün çekimlerinizin zamanını siz belirleyebilirsiniz. İsterseniz tüm gün byunca çekim yapılabilir istersenizde 3-4 saatle çekimlerinizi sınırlandırabiliriz.

Artık zaman kısıtlaması yok

Düğün fotoğrafları denildiğinde aklımıza düğün günü çekilmesi gereken stresli, olması zorunlu, planlı programlı hareket edilmesi gereken, nasıl yetiştireceğim diye dert etmek gelir. Fakat dış çekim fotoğraflarının yaygınlaşması ile beraber artık bu düşüncede değişmeye başladı. Çiftler zaten stres yaşadıkları düğün günü içerisine artık fotoğraf çekimini de sıkıştırmak zorunda kalmıyor. Düğün öncesinde yada düğün sonrasında serbest bir güne bırakılan düğün fotoğraf çekimleri çok daha kaliteli ve çok daha estetik sonuçlar vermektedir.

Hafta içi yapılan düğün çekimlerinin çiftlere kazandırdığı avantajlar

- Düğün öncesinde hafta içi çekilen fotoğraflarla birlikte çiftler düğün günü strese girmeden ve vakit kaybı yaşamadan özgürce fotoğraf çekimlerini tamamlayabilmektedir.

- Düğün öncesinde yada tercihen düğün sonrasında çekilen fotoğraflarda daha fazla mekan dolaşma şansımızın olması

- Düğün günü yoğun ve yakıcı güneşin altında kalmadan, güneş ışınlarının daha yumuşak vurduğu saatlerde yapılacak çekimlerle fotoğraflardan maksimum düzeyde kalite sağlamak

- Yanlızca gündüz değil akşam saatlerine doğru çekilen fotoğraflarla günbatımı karelerinide yakalama şansımız olacak

- Düğün günü gerçekleştirilen fotoğraf çekimlerindeki en büyük sorunlar saat ve trafik sorunlarıdır. Gerçekleştirilen çekimlerle beraber geç kalırsınız ve üstüne üstelik birde trafiğe yakalanırsanız düğün saatine yatişmeniz imkansız olur. Haber kanallarında bu tür haberlere sıklıkla rastladığımız oluyor. Şöyle bir kabataslak saat provası yaparsak.. Çiftler saat 08:00 – 09:00 gibi yola çıkarlar 10:00 gibi kuaför mesaisi başlar. Saat 12:00 – 13:00 gibi kuaförden çıkılarak fotoğraf çekilen mekana gidilir. 14:00 gibi güneşin tam olarak tepeden vurduğu ve kavurduğu saatlerde fotoğraf çekimine başlanır. Gelinin evde olması ve gelin alma törenin başlayacağı saat ise 16:00-16:30 arasıdır. Demekki bize fotoğraf çekimleri için 1 yada 2 saatlik bir zaman kalıyor. Bu hem fotoğrafçı için hemde gelin ve damat için büyük dezavantaj yeterli karelerin elde edilememesi ve güneşin etkisi, gelin ve damadın fotoğraf çekimine alışma süresi, uygun çekim mekanlarının gezilmesi vb. etkenler derken zaman uçup gitmektedir. Burada mecburen profesyonelliğimizi devreye sokmamız gerekir. Fakat işlerin bu boyuta gelmesi zevkli ve eğlenceli geçmesi planan fotoğraf çekimlerinin maalesef ki zoraki bir şeymiş gibi geçmesi biz fotoğrafçıların hiç hoşnut olmadığı bir durumdur.

Profesyonel bir fotoğrafçı ile birlikte çalışmanız çok önemli

Yukarıda saymış olduğumuz dezavantajları yaşamamak için mutlaka profesyonel bir düğün fotoğrafçısı ile çalışmanız gerekir. Ben bugun için oluşabilecek tüm sorunları önceden görmeye ve bu gibi sorunlar için önceden tedbir almaya çalışıyorum. Çiftlerimizle günü belirliyoruz. Hafta sonu olsa dahi trafik sorunlarını ve hava şartlarını önceden gözlemleyip çekimin yapılacağı mekana ona göre kara veriyoruz.

Hafta içi çekimlerimizde tek mekana bağlı değiliz

Hafta içi yapılan çekimlerde tek mekana bağlı kalmadan farklı farklı mekanlarda özgürce fotoğraf çekebiliyoruz. Özellikle adalarda yapılan çekimler mükemmel sonuçlar vermektedir. Ayrıca bunun yanı sıra ortoköy, kız kulesi, galata kulesi, balat, belgrad ormanları güle oynaya çekim yaptığımız mükemmel mekanlar arasında..

Benzer Konular

Yorum Gönder

ARŞİV