Düğün Fotoğraflarını Nasıl Çekiyorum ?

 

Düğün fotoğraf çekimlerini nasıl yapıyorum ?

Hayatınızın en özel ve en önemli günü olan düğün gününüz geçtikten sonra maalesef ki bu günün bir daha tekrarı ve telafisi olmayacak.. Bu nedenle düğün fotoğrafçınızı seçerken çok özenli olmalı ve daha önce sitesine referans olarak koymuş olduğu fotoğrafları çeken kişi bizzat kendi sizin fotoğraflarınızı çekmelidir. Bende tüm fotoğrafları kendim ve benimle birlikte olan ekibim beraber çekiyoruz.

Düğün fotoğraf çekimlerine kendiniz mi geliyorsunuz ?

Hayır.. Düğün fotoğraf çekimlerine ekibimle beraber gidiyoruz. Daha önceden konuştuğumuz yerde sizi bekliyor oluyorum. Eğer tüm günü gelinle beraber geçireceksek kuaförde buluşuyorum ekibim ise çekim yapılacak mekana geliyor. Onu kendim bizzat organize ediyorum.

Ekipmanınız hakkında bizlere bilgi verir misiniz ?

Profesyonel düğün fotoğrafları çekimininde teknik bilgilerin yanı sıra ekipman bilgisi de çok önemlidir. Hangi bölgelerde hangi lensleri kullanacağınız yada hangi makine ile fotoğrafların çekileceği bilgisine profesyonel fotoğrafçı mutlaka hakim olmalıdır. Elimde bu konuda en iyi olan ekipmanlar yer almaktadır.

Ekipmanlarınız hakkında bilgi verir misiniz ?

Canon EOS 5D Mark III
Canon EOS 70D
Canon EOS 550D
Canon EF 50 mm f/1.4 USM
Canon EF 85 mm f/1.8 USM
Canon EF 24-105 mm f/4 L IS USM
Canon EF 16-35 mm f/2.8 L II USM
Canon EF 85 mm f/1.4 L IS II USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM

Bu ekipmanlar son derece yüksek fiyatlara sahip ekipmanlardır. Fakat bu ekipmanlar profesyonel bir düğün fotoğrafçısından kesinlikle olması gereken ekipmanlardır.

Bir düğün fotoğrafı çekiminde en az kaç kare fotoğraf çekiyorsunuz ?

2-3 saatlik çekimlerde ortalama olarak en az 350 en fazla ise 700 adet fotoğraf çekiyorum.. Bu fotoğrafların bir kısmını dijital ortamdan geçirirken silmek zorunda kalıyorum.. Neden sildiğime gelince içerisinde hareket halinde iken çekilmiş fotoğraflar, gözü kapalı iken çekilmiş fotoğraflar, güneş ışığının fazla geldiği fotoğraflar oluyor. Bunları mecburen elemek zorunda kalıyorum..

Tüm gün beraber olduğumuz çekimlerde oluyor bu çekimlerde ise ortalama olarak 500 – 1000 kare arası fotoğraf çekiyorum. Bu fotoğrafların hemen hemen epsini dijital ortam photoshoptan geçirmeye çalışıyorum.. Tüm çekmiş olduğumuz fotoğrafları size DVD olarak teslim ediyorum. Bu fotoğrafları size teslim ederken facebook vb. sosyal iletişim sayfalarında yayınlamak üzere boyutlandırılmış ve en yüksek kalitede boyutlandırılmış olarak ayrı ayrı hazırlayıp veriyorum..

Tüm fotoğraflarım şahane mi olacak ?

Tüm fotoğraflarınızın şahane ve mükemmel olmasını bekleyemezsiniz. Fakat çekmiş olduğum fotoğraflar işlendikten sonra bugüne kadar çekilmiş olduğunuz en iyi fotoğraflar olacağının garantisini verebilirim.. Şöyle düşünün moda dergilerinin kapakları için yüzlerce fotoğraf çekilmekte fakat içlerinden sadece biri kapak fotoğrafı olabilmektedir. Çekim sonunda fotoğrafları elinize aldığınızda her bit fotoğrafın sizin için farklı bir anısı ve farklı bir hatırası olacak bu neden tüm fotoğraflar sizin için mükemmel sayılacaktır.

Fotoğrafların güzel çıkmasında benim payım nedir ?

Sizin payınız %100 dür. Sizin o günkü ruh haliniz, poz verme isteğiniz, rahatlığınız ve mutluluğunuz karelere yansıyacaktır. Belkide tüm fotoğraflar sizin için efsane bile olabilir.

Benzer Konular

Yorum Gönder

ARŞİV