Düğün Fotoğrafları Üzerinde Yapılan İşlemler

 

Düğün fotoğrafları üzerinde ne gibi işlemler yapıyorsunuz ?

DVD olarak size göndermiş olduğum fotoğrafların tamamı üzerinde temel photoshop ayaları ve lightroom ayarlarını yapmaktayım.. Bu ayalar hafif oynamalar olmakla beraber fazla gelen ışığın alınması, fotoğraf üzerindeki renklendirmeler ve fotoğrafı biraz daha ön plana çıkaran grafik tasarım ayarlamaları olmaktadır. Yapılan tasarımlar içerisinde yüz temizleme, örneğin sivilcelerinizin giderilmesi, gelinlikte meydana gelen bir lekenme veya kirli olan gelinlik bölümlerinin düzeltilmesi, fotoğraflar üzerinde çevre düzenlemesi yapılması gerçekleştirilmektedir.

Panoromik albümdeki fotoğrafların işlenmesi

Panoromik albümde ise yüztemizleme, hdr, eskitme, flulaştırma vb. tüm photoshop çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Ayrıca beğenmiş olduğunuz bir renk kombinasyonunuda fotoğraflarınıza uygulayabilmekteyim. Özellikle siyah beyaz severler için fotoğraflarımda hem renkli hemde siyah beyaz fotoğrafları çok sık kullanmaktayım..

Albüm hazırlık aşamasında gelin ve damadın etkisi nedir ?

Albüm hazırlık aşaması çok önemlidir. Gelin ve damat istedikleri fotoğrafları albüme koyabilmektedirler. Genellikle çalıştığım kişiler Özge hanım biz size güveniyoruz ve albümümüzün mükemmel olacağını biliyoruz size bırakıyoruz diyorlar. Hemen hemen albüme konulan fotoğraf seçimlerimizde birbirine yakın olmaktadır.

Eğer gelin ve damat albüm fotoğraflarını seçmek isterlerse nasıl bir yol izliyorsunuz ?

O durumda ise çiftimize göndermiş olduğumuz DVD fotoğrafların içerisinden istedikleri fotoğrafları seçiyorlar ve bana numaralarını yolluyorlar. Burada en az 30 en fazla 70 fotoğraf seçmeleri gerekiyor ve ben seçtikleri fotoğraflar üzerinden panoromik düzenlemeleri yaparak baskıya gönderiyorum.

Albümün kalitesi nasıl oluyor ?

Albüm fotoğraf çıktılarının albüme yapıştırılması şeklinde değil özenle hazırlanmış kaliteli baskı ve her bir sayfa tasarlanmış özel ciltlenerek albüm yapılmaktadır. Bu albümler aynı zamanda çiftlerin isteği ile beraber kristal albüm şeklinde de olabilmektedir. Albüm kapakları da kanvas üzerine baskılanmış şekilde yapılmaktadır.

Fotoğrafları ve albümü nasıl ve ne zaman teslim ediyorsunuz ?

Fotoğraf çekim gününden itibaren bir hafta içerisinde fotoğrafları ailelerle buluşturuyorum. Eğer fotoğraf seçimlerini çiftler kendileri yapacak olursa albümün teslimi 1 ayı buluyor. Eğer albümün hazırlanmasını ve fotoğraf seçimlerini bana bırakırlarsa albüm 20 gün içerisinde ellerinde oluyor. Ayrıca albüm içerisinde tüm fotoğraflar ve slayt özel olarak hazırlanıyor.

Teslimatları nasıl yapıyorum

Eğer dilerlerse istanbul içerisinden elden teslim yada kargo ile yapılabilmekteyim.. Şehir dışına ise kargo ile albümlerini iletiyorum.

Benzer Konular

Yorum Gönder

ARŞİV