Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

 

Düğün fotoğrafçıları arasındaki fiyat farkı neden var ?

Hayatınızın en önemli ve en mutlu gününü ölümsüzleştirecek iyi bir fotoğrafçıya ihtiyacınız var. Fotoğrafçı seçerken sizlerin en büyük kriterlerinden birisi fiyat, peki ama albümler hemen hemen aynı olmasına karşın neden fotoğrafçılar arasında fiyat varkı vardır.

Fiyat farkını kriter olarak almayınız ?

Kimi fotoğrafçılar fiyatlarını tavan fiyat üzerinden tutarken kimisi ise daha ekonomik fiyatlara düğün fotoğraflarını çekmekte.. Sizin ise kriteriniz çekilen fotoğraflar olmalıdır.

Siz fiyatlarınızı nasıl belirliyorsunuz ?

Ne çok aşağısı neden çok uçuk fiyatlar veriyorum.. Size çok uygun gelicek ve ekonominizi kesinlikle sarsmayacak ve sizi memnun edecek bir fiyatta anlaşıyoruz.

Düğün fotoğrafçılığı deneyim isteyen bir meslek

Düğün fotoğrafçısı her türlü aksaklıklara karşı hazırlıklı olmalıdır. Eline ilk defa fotoğraf makinesi almış birisine böylesine önemli bir sorumluluk verilemez. Sizin en önemli ve bir daha geri gelmeyecek anlarınızı daha sonra defalarca kez bakıp bakıp o anları hatırlayacağınız fotoğraflarınızın özel olmasını istemezmiydiniz. O zaman böylesine önemli bir günü deneyimsiz ellere bırakamazsınız.

Düğün fotoğrafçısının ekipmanı çok önemlidir

Düğün fotoğraflarında ekipman çok önemlidir. “Bende de fotoğraf makinesi var” yada “benim akrabam yeni bir fotoğraf makinesi aldı oda gelir çeker” dediğinizde elinizde bir daha kesinlikle bakmak istemeyeceğiniz fotoğraflar olacağına kendinizi alıştırsanız iyi edersiniz.

Photoshop bilgisi

İyi bir düğün fotoğrafçısının iyi de bir photoshop bilgisi olması gerekmektedir. İstenilmeyen bölgelerin fotoğraftan çıkarılması, istenilen düzeyde renk ayarlarının yapılması yada yüz bölgesinde istenilmeyen bir lekenin fotoğraftan çıkarılması görsel açıdan oldukça önemlidir. Yani düğün fotoğrafçılığı iyi bir ekipmanın yanı sıra bilgi birikim ve tecrübe isteyen bir iştir. Siz düğün fotoğrafları çektirirken yanlızca albüme değil bu bilgi ve birikimede ödeme yapmış olursunuz.

Albüm

İyi bir düğün fotoğrafçısı, fotoğrafları çektiği gibi direkt olarak baskıya göndermez. Baskı için fotoğraflar üzerinde en iyi çalışmayı yapar ve onu görsel bir şölen şekline dönüştürür. Bu özenli çalışma sonucu ortaya o günün duygusunu yansıtan ve hayatınız boyunca tekrar tekrar bakacağınız fotoğraflar ortaya çıkar. Düğün fotoğraflarının çekimi işin yanlızca %15 lik kısmını oluşturur.

Tecrübe

Bu konuda bol bol fotoğraf çekmek, bol bol gelin damat fotoğrafı çekmek ve bu konuda tecrübeli olmayı gerektirir. Çıkabilecek sorunlara karşı önceden tetbir almak ve gün içerisinde gelin ve damadın stresini alarak onlarla beraber güzel vakit geçirmek düğün fotoğrafçısının başlıca görevlerindendir.

Benzer Konular

Yorum Gönder

ARŞİV